Competition Results 2019-2020 (Click on competition for full results)

 
Competiton                         Date                    Winner        Score                                     

 

 

January Stableford  (Saturday) 25/1/20

January Stableford  (Tuesday)  21/1/20     Div 1 Debbie Crumpton  33 pts

December Stableford (Tuesday)   3/12/19  Div 1 Alice Gazet           34 pts

                                                             Div 2 Annie Foster         36 pts          December Stableford (Saturday)  1/12/19          Denise Harker       34 pts

November Stableford (Tuesday)   5/11/19  Div1 Debbie Crumpton   34 pts

November Stableford (Saturday) 23/11/19         Heather Dunne      34 pts

October Stableford (Tuesday)     15/10/19 Div1 Yvonne Tucker       36 pts

                                                             Div2 Fiona Lee              31 pts

October Stableford(Saturday)     13/10/19         Alice Gazet            38 pts

September Medal (Tuesday)       01/10/19 Div1 Debbie Crumpton   81 nett

                                                             Div2 Jean Breslin           77 nett

September Medal (Saturday)      28/09/19        Nancy Caldwell       76 nett

September Stableford (Saturday) 21/09/19       Lisa Babadi            39 pts

September Stableford(Tuesday)10/09/19 Div 1  Sarat Chick           36 pts

                                                           Div 2 Fiona Lee               40 pts

August Medal (Tuesday)          20/8/19  Div 1 Judy Leadley-W        71 nett

                                                         Div 2  Kate Downing         74 nett        

August Medal (Saturday)          17/8/19          Kate Downing         69 nett

August Stableford (Tuesday)      6//8/19 Div 1 Carol Edwards        38 pts

                                                          Div 2 Sue Jeffs                36 pts

August Stableford (Saturday)     3/8/19          Sarah Clark             39 pts

July Stableford (Tuesday)         23/7/19 Div 1  Heather Dunne       41 pts

                                                         Div 2  Annie Foster           36 pts

July Medal (Saturday)              20/7/19          Heather Dunne       72 nett   

June Medal (Tuesday)             25 /6/19 Div 1 Joy Stevens            74 nett

                                                          Div 2 Judith Sansom       79 nett

June Medal (Saturday)             22/6/19         Dawn Edwards        72 nett

June Stableford (Tuesday)        18/6/19 Div 1 Hilary Stephen        34 pts

                                                         Div 2  Kate Downing         41 pts

June Stableford (Saturday)       15/6/19          Lynette Kent          36 pts

May Medal (Tuesday)               21/5/19 Div 1 Judy Leadley-W      70 nett

                                                          Div 2 Kate Downing        75 nett

May Medal (Sunday)                19/5/19          Dawn Edwards       68 nett

May Stableford (Tuesday)        14/5/19  Div 1 Debbie Crumpton    37 pts

                                                          Div 2 Sue Shrubsall         34 pts

May Stableford (Sunday)         12/5/19          Judy Leadley-W       36 pts

April Medal (Saturday)             20/4/19          Kate Downing         72 nett

April Medal (Tuesday)             16/4/19  Div 1  Hilary Stephen       78 nett

                                                         Div 2 Lindsay Tilley          75 nett

April Stableford (Saturday)       6/4/19            Lisa Babadi            38 pts        

April Stableford (Tuesday)        2/4/19   Div 1 Carol Edwards        36 pts

                                                         Div 2 Kate Downing         36 pts

March Medal (Saturday)         23/3/19           Heather Dunne        75 nett

March Medal (Tuesday)          19/3/19  Div 1  Yvonne Tucker        72 nett

                                                         Div 2 Kate Downing          75 pts

March Stableford (Tuesday)    12/3/19  Div 1 Heather Dunne         36 pts

                                                         Div 2 Kate Downing          34 pts

March Stableford (Saturday)    9/3/19            Lisa Babadi              32 pts

Feb Stableford (Sunday)          17/2/19          Sarah Clark              36 pts        

Feb Stableford (Tuesday)         12/2/19 Div 1 Heather Dunne         34 pts

                                                         Div 2 Lindsay Tilley           31 pts

Jan Stableford (Tuesday)          8/1/19  Div 1 Sue Cooper              32 pts

                                                         Div 2 Susan Bowen           30 pts

Jan Stableford (Saturday)         5/1/19           Sarah Clark             35 pts

Dec Stableford (Tuesday)         4/12/18 Div 1 Judy Leadley-Woods 37 pts

                                                          Div 2 Kate Downing         32 pts

Dec Stableford (Sunday)          2/12/18          Denise Harker         37 pts

Nov Stableford (Saturday)      10/11/18          Maria Babadi           37 pts

Nov Stableford (Tues)             6/11/18   Div 1 Debbie Crumpton    39 pts

                                                           Div 2 Vicky Williams        43 pts

Oct Stableford (Tues)             16/10/18  Div 1 Debbie Crumpton    33 pts

                                                           Div 2 Vicky Williams        35 pts

Oct Stableford (Sunday)         14/10/18          Alice Gazet              37 pts        

Sept Medal (Saturday)           29/9/18            Judy Leadley-W       72 nett        Sept Medal (Tuesday)            25/9/18    Div 1 Denise Harker         75 nett

                                                           Div 2 Vicky Williams        73 nett

Sept Stableford (Tuesday)       4/9/18     Div 1 Yvonne Tucker        37 pts

                                                           Div 2 Lucinda Gough-C    37 pts*

Sept Stableford (Saturday)      1/9/18              Judy Leadley-W      36 pts

August Medal (Tuesday)         21/8/18    Div 1 Hilary Stephen        72 nett

                                                           Div 2 Judith Sansom       71 nett

August Medal (Saturday)        18/8/18             Gill Olke                 67 nett     

August Stableford (Tuesday)   7/8/18      Div 1 Jo Bentham            44 pts

                                                           Div 2 Linda Chapman      41 pts

Aug Stableford (Saturday)       4/8/18              Nancy Caldwell       40 pts

July Stableford (Sunday)         22/7/18            Kath Coombes        39 pts

June Medal (Tuesday)            26/6/18    Div 1 Viv Stoner              67 nett

                                                           Div 2 Linda Chapman      66 nett

June Medal (Saturday)           23/6/18             Nancy Caldwell       70 nett

June Stableford (Tuesday)      19/6/18    Div 1 Hilary Stephen        39 pts

                                                           Div 2 Lucinda Gough-C    35 pts

June Stableford (Saturday)     16/6/18             Lyn Wood              42 pts

May Stableford (Tuesday)       22/5/18    Div 1 Hilary Stephen        35 pts

                                                           Div 2 Fiona Lee               35 pts*

May Stableford (Saturday)      19/5/18             Kate Downing         35 pts

May Medal (Sunday)              13/5/18             Dawn Edwards        73 nett

May Medal (Tuesday)             8/5/18      Div 1 Jo Bentham            69 nett

                                                           Div 2 Linda Chapman       75 nett

April Medal (Saturday)           21/4/18             Keely Oliver            73 nett

April Medal (Tuesday)           17/4/18      Div 1 Viv Stoner              79 nett

                                                           Div 2 Annie Foster           81 nett

April Stableford (Sunday)       29/4/18              Jane Marr              36 pts

April Stableford (Tuesday)      3/4/18       Div 1 Alice Gazet             33 pts

                                                           Div 2 Jean Breslin            28 pts

March Medal (Sunday)           25/3/18              Dawn Edwards       79 nett

March Medal (Tuesday)          20/3/18     Div 1 Jo Bentham            76 nett

                                                           Div 2 Gill Olke                 78 nett

March Stableford (Tuesday)    13/3/18     Div 1 Viv Stoner              34 pts

                                                           Div 2 Annie Foster           30 pts

March Stableford (Sunday       11/3/18              Jean Breslin           35 pts

Feb stableford (Tuesday)                                 Not Played

Feb Stableford (Sunday)        18/2/18               Sarah Clark           33 pts

Jan Stableford (Tuesday)        9/1/18       Div 1 Denise Harker        35 pts

                                                            Div 2 Linda Chapman      32 pts

Jan Stableford (Saturday)       6/1/18               Dawn Edwards       29 pts

Dec Stableford (Tuesday)       5/12/17     Div 1 Heather Dunne       35 pts

                                                           Div 2 Cathy McKenzie       34 pts

Dec Stableford (Sunday)        3/12/17             Denise Harker          32 pts

Nov Stableford (Saturday)     11/11/17           Sarah Clark              37 pts

Nov Stableford (Tuesday)      7/11/17             Susan Bowen           37 pts

Oct Stableford (Sunday)       15/10/17            Nancy Caldwell         34 pts

Oct Stableford (Tuesday)      10/10/17            Heather Dunne        37 pts

Sept Medal (Saturday)                     23/9/17             Sarat Chick

Sept Medal (Tuesday)                      19/9/17             Denise Harker

Sept Stableford (Saturday)                2/9/17              Heather Dunne

Sept Stableford (Tuesday)                29/8/17             Jo Bentham

August Medal (Saturday)                  19/8/17             Dawn Edwards

August Medal (Tuesday)                   15/8/17             Fiona Lee

August Stableford (Tuesday)             1/8/17              Alice Gazet

August Stableford (Sunday)              30/7/17            Alison Townson

July Stableford (Sunday)                   9/7/17             Maria Babadi

July Stableford (Tuesday)                 4/7/17              Linda Chapman

June Stableford (Saturday)               17/6/17            Maria Babadi

June Stableford (Tuesday)                13/6/17            Hilary Stephen

May Medal (Saturday)                      24/6/17            Lisa Babadi

May Medal (Tuesday)                       30/5/17            Jo Bentham

May Stableford (Tuesday)                 23/5/17            Joy Stevens

May Stableford (Saturday)                20/5/17            Dawn Edwards

April Medal (Saturday)                      15/4/17            Maria Babadi

April Medal (Tuesday)                      11/4/17             Olivia Cooke

April Stableford (Tuesday)                 4/4/17              Judy Leadley-Woods

April Stableford (Sunday)                  2/4/17              Denise Harker

March Medal (Tuesday)                    21/3/17             Fiona Lee

March Medal (Saturday)                   18/3/17             Jane Marr

March Stableford (Tuesday)              14/3/17             Yvonne Tucker

March Stableford (Saturday)             11/3/17             Jane Marr

Feb Stableford (Sunday)                   19/2/17             Jane Marr

Feb Stableford (Tuesday)                  7/2/17              Olivia Cooke

Jan Stableford (Tuesday)                  17/1/17             Lindsay Tilley

Jan Stableford (Saturday)                  7/1/17              Debbie Crumpton

Dec Stableford (Tuesday)                                            Not played

Dec Stableford (Sunday)                        4/12/16          Lisa Babadi

Nov Stableford (Saturday) (9 holes)       12/11/16         Olivia Cooke

Nov Stableford (Tuesday)                       8/11/16         Olivia Cooke

Oct Stableford (Saturday)                      15/10/16         Nikki Parsons

Oct Stableford (Tuesday)                       11/10/16         Debbie Crumpton

Sept Medal (Tuesday)                            27/9/16          Kath Coombes

Sept Medal (Saturday)                           24/9/16          Sarat Chick

Sept Stableford (Saturday)                    3/9/16            Dawn Edwards

Sept Stableford (Tuesday)                     30/8/16          Jo Bentham

August Medal (Saturday)                       20/8/16          Judy Leadley-Woods

August Medal (Tuesday)                        16/8/16          Chris Hearn

August Stableford (Tuesday)                 2/8/16            Judith Sansom

August Stableford (Sunday)                  31/7/16          Jane Marr

July Stableford (Sunday)                       10/7/16          Alison Townson

July Stableford (Tuesday)                      5/7/16            Hilary Stephen

June Stableford (Saturday)                   18/6/16           Alison Townson

June Stableford (Tuesday)                    14/6/16           Debbie Crumpton

June Medal (Tuesday)                           7/6/16             Yvonne Tucker

June Medal (Saturday)                          4/6/16             Lisa Babadi

May Stableford (Tuesday)                     24/5/16           Carol Edwards

May Stableford (Saturday)                    21/5/16           Nancy Caldwell

 

 

 

 

 

 

          

   Competition                Date                  Winner                 Score

 

 

Nine Holes & Nibbles        14/12/19     Judy,Jo,Sarat & Lucinda  45 pts

Winter Festival        12 & 16/11/19      Sarah Clark & Judy         39 pts

                                                        Leadley-Woods

Autumn Meeting             22/10/19       Jane Marr                    70 nett

Davis Trophy                  12/10/19       K & V Stoner                38 pts

Cup Winners Cup            05/10/19       Judy Leadley-Woods     70 nett

Grannies Goblet              17/09/19       Annie Foster

Captain's Cup                 10/8/19         Denise Harker              36 pts  Summer meeting            13/7/19         Joy Stevens                 67 nett

Salver                             2/7/19         Jo Bentham                  39 pts

Club Championship     29/6 & 30/6/19   Maria Babadi     72+76=148gross

Handicap Bowl

Richard Moore (Ladies)   4/5/19           Sarah Clark                  33 pts

                      (Mixed)

Spring Meeting             27/4/19           Lindsay Tilley               65 nett

Crystal Challenge          13/4/19           Sarah Clark                  35 pts

5 Club Charity Event       3/3/19           Heather Dunne             24 pts

                                    5/3/19           Sarat Chick                  32 pts

Winter Festival         13 & 17/11 18      Dawn Edwards &          37 pts

                                                         Lisa Babadi          

Autumn Meeting             23/10/18            Maria Babadi           71 gross

Winners Cup                   6/10/18             Hilary Stephen         69 gross

Davis Trophy                  13/10/18        Joy & Ken Stevens       42 pts

Lady Captain's Cup          11/8/18              Kath Coombes        40 pts

Summer Meeting             14/7/18              Gill Olke                 64 nett

Club Championship          7 & 8/7/18     Maria Babadi   77+80=157 gross

       Handicap Bowl                              Louise Fenn    71+68=139 nett

Salver                            3/7/18                Sue Jeffs                40 pts

Ping 4BBB Saturday         2/6/18                Jo & Louise            39 pts

                Tuesday         5/6/18                Lindsay & Carol       45 pts

Eileen's Putter                 May Medal          Jo Bentham            25 putts

Richard Moore (Mixed)     5/5/18    Best Lady - Alice Gazet        37 pts

Spring Meeting                28/4/18              Jane Marr               72 nett

Crystal Challenge             7/4/18                Maria Babadi          39 pts

Cecil Leitch Tuesday         6/3/18                Alice Gazet            36 pts

                 Saturday        31/3/18              Lisa Babadi            35 pts

Winter Festival                                                   Dawn Edwards &                                                                                      Lindsay Tilley

Autumn Meeting                24/10/17                   Lisa Babadi

Davis Trophy                    14/10/17      Denise Harker & Scott Tremble        (Mixed Pairs)                                                                     

Winners Cup                       7/10/17                     Nicci Parsons

Grannies Goblet                  17/09/19                    Annie Foster

Lady Captain's Day              26/8/17                     Sarah Clark

Summer Meeting                15/7/17                      Nancy Caldwell

Ladies Club Championship   10/6/17                      Olivia Cooke

          Handicap Bowl                                             Lisa Babadi

          Salver                                                         Sarat Chick

Eileen's Putter                    April Medal           Debbie Crumpton 31 putts

Spring Meeting                   22/4/17                      Jo Bentham

Crystal Challenge                8/4/17                       Jane Marr

Cecil Leitch                         28/2/17                     Lucinda Gough-                                                                                                    Cooper

 

 

 

 

 

 

 

Winter Festival                    15/11 & 19/11/16       Lisa & Maria Babadi

Autumn Meeting                  25/10/16                   Lisa Babadi

Davis Trophy                      16/10/16                    Denise Harker &                                                                                       Scott  Tremble                                                                                                 

Winners Cup                       8/10/16                    Alice Gazet

Grannies' Goblet                 13/9/16                     Meg Aldwinckle

Lady Captain's Cup               13/8/16                   Judy Leadley-Woods

Summer Meeting                  16/7/16                   Nancy Caldwell

Ladies Club Championship    11/6/16                    Jane Marr

           Handicap Bowl                                         Maria Babadi

           Salver                                                     Chris Hearn

Eileen's Putter                                                    Heather Dunne

Spring Meeting                    30/4/16                    Lynette Kent

Crystal Challenge                 11/4/16                    Lisa Babadi

Cecil Leitch                          1/3/15 & 6/3/15       Dawn Edwards

Andersen Autumn Bowl       25/10/15                   Jane Marr

Autumn Meeting                 20/10/15                   Jo Bentham

 

 

 

 

 

 

 

           

Davis Trophy                       12/9/15                     Pete & Alison Townson

Grannies Goblet                   15/9/15                     Kath Coombes

Winners Cup                        10/10/15                   Debbie Crumpton